sięga gości

wstecz

Autor: HANKA; Data: 05.03.2010, 17:34

Gołotczyzna to miejsce moich wielu wakacji ale tamtej już nie ma,kino w remizie ,kąpiel w Sonie,racuchy prababci, szarlotka babci.
Miło wspominać patrząc na dzisiejszą,pozdrawiam.

Autor: Ostrowski Sławomir; Data: 31.01.2010, 13:02

Piękna okolica , jeździłem tam będąc dzieckiem do rodziny,miło to wspominam,zawsze interesowała mnie wspaniała historia waszej szkoły i jej założyciela.Pozdrawiam mieszkaniec Ojrzenia.

Autor: Wielkopolanin; Data: 17.01.2010, 05:12

Przyznam szczerze, dopiero odkrywam uroki ziemi Ciechanowskiej, przyznam także, wiele lat życia pojęcia nie miałem o istnieniu tak pięknych zakątków, z resztą, jako rodowity z krwi i kości poznaniak nigdy nie oglądałem się na wschód, zawsze uczono mnie patrzeć na zachód. Całe szczęście, że z biegiem lat z pomocą przyszedł mi mój własny rozum i własne postrzeganie świata. Moja wizyta w Gołotczyźnie latem 2008 roku jest przez moją skromną osobę bardzo dobrze zapamiętana, był wtedy jakiś festyn, a ja pocałowałem swoją ukochaną dziewczynę pod modrzewiem nieopodal budynku Muzeum, przed którym rosną śliczne dorodne róże. Mam nadzieję, że wrócę tutaj tj na Gołotczyznę tego lata, by znów podziwiać uroki parku i rozkoszować się pięknem lata na mazowieckiej wsi. Pozdrawiam wszystkich czytających z całego serca i szczerze.

P.S. Moja kochana dziewczyna ma na imię Małgorzata i jest Ciechanowianką !!!

Autor: jacek frączek; Data: 28.08.2009, 14:14

Miło po 30 latach zobaczyć miejsca młodzieńczych zabaw ,stronka fajna proszę o fotki Sony i grodziska

Autor: Maciek c.d; Data: 27.07.2009, 21:55

Najbardziej wymowną politycznie i propagandowo akcję przeprowadził „Rój” 6 listopada 1949 roku, w 32 rocznicę rewolucji październikowej, na stacji kolejowej w miejscowości Gołotczyzna (gm. Sońsk, pow. ciechanowski). W odległości 2 km. od tej stacji bojówka „Roja” zatrzymała pociąg osobowy, przeprowadziła rewizję pasażerów i wszystkich zatrzymano do dyspozycji dowódcy. Pociąg pojechał na dworzec kolejowy i tu „Rój” wygłosił do zgromadzonych przemówienie, podkreślając rychły upadek komunizmu. Partyzanci rozdawali wśród pasażerów ulotki, a następnie na potwierdzenie swoich słów zabili jadących w pociągu Mieczysława Piaskowskiego, funkcjonariusza PUBP w Ciechanowie (członka PZPR) i oficera politycznego WP ppor. Czesława Pacała. Drugiego oficera rozbrojono i puszczono wolno. Najbardziej wymowną politycznie i propagandowo akcję przeprowadził „Rój” 6 listopada 1949 roku, w 32 rocznicę rewolucji październikowej, na stacji kolejowej w miejscowości Gołotczyzna (gm. Sońsk, pow. ciechanowski). W odległości 2 km. od tej stacji bojówka „Roja” zatrzymała pociąg osobowy, przeprowadziła rewizję pasażerów i wszystkich zatrzymano do dyspozycji dowódcy. Pociąg pojechał na dworzec kolejowy i tu „Rój” wygłosił do zgromadzonych przemówienie, podkreślając rychły upadek komunizmu. Partyzanci rozdawali wśród pasażerów ulotki, a następnie na potwierdzenie swoich słów zabili jadących w pociągu Mieczysława Piaskowskiego, funkcjonariusza PUBP w Ciechanowie (członka PZPR) i oficera politycznego WP ppor. Czesława Pacała. Drugiego oficera rozbrojono i puszczono wolno.
więcej na: http://podziemiezbrojne.blox.pl/2007/07/St-sierz-Mieczyslaw-Dziemieszkiewicz-Roj-1925-4.html

Autor: Maciek; Data: 27.07.2009, 21:39

Proponuję w dziale Historia wspomnieć o akcji \"Roja\" na stacji w Gołotczyźnie, o bombardowaniu przez Niemców polskiego pociągu pancernego we wrzesniu 39 między Gasocinem i Sońskiem i wielu innych historiach o których starzy ludzie do dzis pamiętają, a ksiązki opisują
pozdrawiam

Autor: Jacek; Data: 07.06.2009, 20:51

Udana stronka jak na poczatek życzę wielu odsłon!

Autor: Robert z Gdańska; Data: 05.06.2009, 13:18

Gratuluję pomysłu i życzę rozwoju!

Autor: Witek Ciechanów; Data: 04.06.2009, 09:31

Wreszcie ktoś pomyślał, że nasze okolice też są pełne uroku i mają swoją piękną historię. Życzę Wam wytrwałości w kontynuacji tego projektu.

Autor: Anita Łukawska (Wierzchowska); Data: 03.06.2009, 05:45

Super strona, przypomniały mi sie lata gdy chodziłam do szkoły w Sońsku, wszystko odnalazłam na mapach. Dzięki za informację. Jestem pod wrażeniem. Gratulacje dla moderatorów!!!

 

Autor
Treść

wstecz